Reset Password

Zarezerwuj termin
Advanced Search
Your search results
Maj 12, 2022

Czarterujemy bez patentu

Wykładnia
W dniu 16 października 2010 roku weszła w życie ustawa o sporcie (Dz. U. z 2010r nr 127 poz. 857) gdzie w rozdziale 11 zawarła szereg zmian w tym dotyczące użytkowania jachtów motorowych, spacerowych tzw. Houseboat tj np. Calipso 750, które można zarezerwować na stronie mazurylodki.pl:

Nie wymaga posiadania dokumentu kwalifikacyjnego uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13 m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h. W przypadku jachtów przeznaczonych do najmu, uprawianie turystyki wodnej wymaga odbycia przez prowadzącego jacht szkolenia z zakresu bezpieczeństwa na wodzie”

Łodzie
Łodzie spacerowe nazywane houseboat’ami w związku ze swoją konstrukcją są bardzo bezpieczne a zarazem jedne z najwygodniejszych jednostek wodnych jakie można spotkać na wodzie. Rozwijają prędkość maksymalnie do 15 km/h a przez umiejscowienie steru strumieniowego bardzo łatwo się nimi dobija do brzegu lub manewruje w porcie. Długość jednostek jakie objęte są bezpatentowym użytkowaniem może dochodzić do 13 m.

Jednostka Calipso 750 to konstrukcja o długości 750 cm zbudowana z laminatów poliestrowo – szklanych. Zewnętrzna warstwa skorup została pokryta żelkotem, natomiast powierzchnia wewnętrzna zabezpieczona jest przed wodą topkotem. Część zanurzona pokryta jest powłoką przeciwporostową. Przeszklona nadbudówka i okna wzdłuż burt wpuszczają dużo światła do wnętrza łodzi.

Obszerny kokpit oraz szeroka platforma kąpielowa na rufie to miejsca gdzie najczęściej spędza się czas. Jest tutaj bardzo dużo przestrzeni dla wszystkich, a zapinana, wykonany z bezbarwnej folii osłona kokpitu umożliwia korzystanie z tego miejsca również podczas gorszej pogody. Nad kokpitem, na stalowym stelażu zamontowano sztywny dach osłaniający jego wnętrze. Na jacht wchodzić można od przodu, przez obniżony półtrap w kształcie kaczego dziobu lub od rufy przez platformę kąpielową. Wejście jest łatwe i bezpieczne zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Komfort to główny aspekt na jaki należy zwrócić uwagę wyposażając łodzie. Każda posiada dmuchawy ogrzewające, rozprowadzone wewnątrz, ale również na zewnątrz, gdzie przy opuszczonych osłonach można w cieple korzystać z kokpitu.

Wnętrze dostosowane dla 6 osób – dwie wygodne, zamykane dwuosobowe koje i dwa miejsca w przestronnej mesie. Mesa wyposażona w pełen komplet kuchenny, jest tutaj sporo miejsca do spędzania czasu i np. słuchania muzyki i oglądania telewizji.

Przygotowanie
Każdy po odbyciu obowiązkowego szkolenia, które trwa około 1,5 godziny będzie mógł obsługiwać tego typu łodzie w sposób bezpieczny i czerpać korzyści z natury mazurskich jezior i lasów.
Szkolenie odbywa się podczas przekazywania jachtu czarterującemu i po zakończeniu należy wykazać się znajomością podstawowych zasad ruchu wodnego, bezpieczeństwa na wodzie, obsługi jachtu oraz umiejętnościami prowadzenia go z uwzględnieniem manewrów portowych.

Relaks
Teraz Mazury z widoku jeziora stają się otwarte dla wszystkich. Relaks ale i aktywny wypoczynek na łodzi tego nie zabraknie. W kolejnych artykułach przedstawimy jakie atrakcje czekają na Was przy okazji spędzenie wypoczynku w wyczarterowanych na mazurylodki.pl łodziach spacerowych.

Category: Blog